Sprawdzona Dieta

Dowiedz się jak jeść, jakie suplementy brać i jak sobie pomóc z problemami żywieniowymi. Od lat pomagamy szerokiemu gronu odbiorców z powodzeniem.

Prosty schemat diety na masę mięśniową – kilka prostych kroków

Prosty schemat diety na masę mięśniową – kilka prostych kroków

Jedzenie diety bogatej w białko i węglowodany jest kluczem do zwiększenia masy mięśniowej. Możesz jednak uniknąć wspólnych pułapek diety budującej mięśnie, stosując się do prostego harmonogramu diety. Węglowodany są podstawowym paliwem dla twojego organizmu, więc spożywanie odpowiednich pokarmów we właściwym czasie wzmocni twój trening i zmniejszy wyczerpanie potreningowe. Ponadto węglowodany są podstawowym źródłem energii dla Twojego organizmu, więc dobranie odpowiedniego spożycia węglowodanów i białka pomoże Ci spalić tłuszcz i zwiększyć masę mięśniową.

Odpowiednia pora posiłków zwiększa wytrzymałość treningową

Może słyszałeś określenie „prosty harmonogram diety na masę mięśniową”. Ale co to dokładnie oznacza? Zasadniczo oznacza to trzymanie się regularnego harmonogramu posiłków, w tym śniadania, lunchu i kolacji – fragment ten jest twórczością ekspertów portalu marketingwpraktyce.pl. Poza tym, ograniczenie spożycia przetworzonej żywności może również pomóc Ci pozostać na torze podczas treningów. Ponadto ograniczenie spożycia cukrów, węglowodanów prostych i tłuszczów trans pomoże Ci utrzymać masę mięśniową i zapobiec pojawieniu się niechcianej tkanki tłuszczowej.

Zmniejsza zmęczenie po treningu

Możliwe jest zdobycie masy mięśniowej dzięki diecie, ale tylko poprzez spożywanie odpowiednich pokarmów. Nie wszystkie źródła białka są stworzone równe. Indyk, kurczak, 93 procent chudego czerwonego mięsa i białka jaj są dobrymi źródłami białka. Planując swoje codzienne spożycie żywności, upewnij się, że unikasz żywności o wysokiej glikemii, które dają niewiele lub żadnych korzyści z treningu. Ponadto, te śmieciowe jedzenie zawiera duże ilości cukru i skrobi. Mogą nawet przyczynić się do przyrostu tłuszczu.

Węglowodany są głównym źródłem energii Twojego organizmu

Ciało ludzkie zależy od węglowodanów jako głównego źródła energii. Węglowodany dostają się do krwiobiegu jako glukoza, która jest wykorzystywana przez komórki jako energia. Glukoza jest również przechowywana w organizmie w postaci glikogenu, który służy jako rezerwowy zbiornik paliwa. Jednakże, jeśli angażujesz się w intensywną aktywność, zapasy glikogenu mogą zostać wyczerpane. W tym artykule omówimy, jak węglowodany mogą wspomóc poziom energii w Twoim organizmie.

Przeczytaj:  Jak jeść menu diety nordyckiej przez tydzień

Przyjmowanie białka

Aby zyskać masę mięśniową, spożycie białka powinno stanowić co najmniej 25% Twojego całkowitego spożycia kalorii. Podział tych makroskładników to mniej więcej 25% białka, 45-60% węglowodanów i 30% tłuszczu. Aby uzyskać optymalną ilość białka w diecie, powinieneś dążyć do spożywania 25 gramów białka na posiłek. Oznacza to, że będziesz musiał spożywać cztery posiłki dziennie i dwie przekąski zawierające po 12,5 grama białka.

Wybieranie zdrowych tłuszczów

Choć tłuszcz został powiązany z wysokim cholesterolem i przyrostem masy ciała, badania pokazują, że niektóre rodzaje tłuszczu mogą faktycznie zapewnić korzyści ochronne dla serca i ogólnego stanu zdrowia. Korzyści te są realizowane tylko wtedy, gdy spożywane są odpowiednie porcje. Poznaj prawidłowy sposób spożywania każdego rodzaju tłuszczu. Następnie, można wybrać zdrowe tłuszcze, które są korzystne dla zdrowia i celów fitness. Tłuszcze te mogą pomóc Ci zbudować beztłuszczową masę mięśniową i zwiększyć poziom energii.

Podobne:

Udostępnij