Sprawdzona Dieta

Dowiedz się jak jeść, jakie suplementy brać i jak sobie pomóc z problemami żywieniowymi. Od lat pomagamy szerokiemu gronu odbiorców z powodzeniem.

Dieta na masę mięśniową – co jeść w nocy?

Dieta na masę mięśniową – co jeść w nocy?

Kluczem do budowania mięśni jest spożywanie odpowiedniej ilości kalorii. Oznacza to, że powinieneś spożywać dietę o wysokiej zawartości białka i kalorii. Obejmuje to pokarmy takie jak twaróg, słodkie ziemniaki i płatki owsiane. Ponadto siemię lniane zapewnia czynnik sytości i pomaga zmniejszyć stan zapalny i cholesterol. Ponadto powinieneś uwzględnić żywność o wysokiej zawartości siemienia lnianego, jak nasiona chia, które są świetne do obniżania cholesterolu.

Twarożek jest dobrym źródłem białka

Jeśli szukasz dobrego źródła białka dla masy mięśniowej, rozważ twaróg. Twaróg jest łatwy do przenoszenia, a do tego świetnie smakuje! Możesz zapakować go w Tupperware, aby mieć go pod ręką na szybkie i łatwe przekąski w ciągu dnia. Wielu kulturystów walczy o to, by zmieścić się w wysokobiałkowych przekąskach w ciągu dnia, więc twaróg jest świetną opcją. Białko i węglowodany znajdujące się w twarogu pomagają stworzyć idealne środowisko dla wzrostu mięśni – fragment ten jest twórczością ekspertów portalu weterynarz-wloszczowa.pl.

Migdały zapewniają sytość

Czy migdały zapewniają sytość w diecie budującej mięśnie nie jest do końca jasne. W jednym badaniu przyjrzano się wpływowi migdałów na poziom pełności i głodu. Co ciekawe, wyniki tego małego badania były niezwykle podobne do wyników eksperymentu na dużą skalę, w którym wzięło udział ponad 50 000 osób. Migdały mogą mieć moc zmniejszania głodu, jednocześnie zwiększając sytość, a także promując wyższy spoczynkowy wydatek energetyczny.

Białko z siemienia lnianego pomaga obniżyć cholesterol i stan zapalny

Według naukowców z ISU, białko z siemienia lnianego może pomóc zmniejszyć stan zapalny i poziom cholesterolu. Nasiona te zawierają ALA, kwas oleinowy, który obniża poziom kortyzolu w osoczu. ALA jest również związany ze zmniejszeniem odstępów QT i JT skorygowanych o częstość akcji serca, które są związane z ryzykiem nieprawidłowo wydłużonej repolaryzacji. Ponadto w badaniach na zwierzętach stwierdzono, że suplementacja siemienia lnianego skraca odstępy QT u królików. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wydłużenie QT zostało powiązane z arytmiami.

Przeczytaj:  Wrzody żołądka - co jeść, by wspomóc organizm?

Łosoś jest świetnym źródłem białka

Ryby są świetnym źródłem białka i kwasów tłuszczowych omega-3, a łosoś nie jest wyjątkiem. Z 20 gramami białka na 100 gramów, łosoś stanowi potężny cios. Pomaga również zmniejszyć stan zapalny i poprawić wrażliwość na insulinę, co oznacza, że mniej tłuszczu jest przechowywane. Czy to z puszki, czy świeży, łosoś jest pysznym i pożywnym posiłkiem w nocnej diecie budującej mięśnie. Upewnij się tylko, że gotujesz go ostrożnie i unikaj używania biurowej mikrofalówki – nie będzie tak dobry, jak łosoś ugotowany we własnej kuchni.

Jogurt to przekąska o niskim stopniu przetworzenia

Pomimo tego, że jogurt jest o niskim stopniu przetworzenia, nadal zadaje potężny cios, jeśli chodzi o pomoc w budowaniu masy mięśniowej. Jogurt zawiera aktywne kultury probiotyczne i jest niskokaloryczną, wysokobiałkową przekąską. Białko zawarte w jogurcie pomaga zminimalizować utratę mięśni podczas diety i zmaksymalizować ich przyrost podczas treningu. Białko pomaga również mięśniom naprawić się, gdy nie są używane. Jogurt może być doskonałą przekąską przed lub po treningu, ponieważ nie pozostawia uczucia napuszenia.

Masła orzechowe są dobrym źródłem białka

Masła orzechowe są doskonałym źródłem białka dla masy mięśniowej i mogą być spożywane w miejsce posiłku, aby zaspokoić głód sytości. Ich zawartość białka różni się w zależności od orzecha i można je uszeregować w kolejności od najwyższej do najniższej zawartości białka. Masło orzechowe to najbardziej bogate w białko masło orzechowe, a następnie masło migdałowe i słonecznikowe. Z kolei masło z nasion słonecznika ma znacznie mniej białka na porcję.

Podobne:

Udostępnij