Sprawdzona Dieta

Dowiedz się jak jeść, jakie suplementy brać i jak sobie pomóc z problemami żywieniowymi. Od lat pomagamy szerokiemu gronu odbiorców z powodzeniem.

Dieta dla zdrowych zębów – jak jeść, aby wspierać swoje zęby

Dieta dla zdrowych zębów – jak jeść, aby wspierać swoje zęby

Warzywa: Oprócz dostarczania zębom składników odżywczych, są one również dobre dla ogólnego stanu zdrowia. Oprócz tego, że są niskokaloryczne, są również bogate w wapń, witaminę D i kwas foliowy. Liście zieleni są również bardzo dobre dla zębów. Możesz je włączyć do sałatek lub smoothies. Orzechy są również dobrym źródłem wapnia.

Owoce cytrusowe i soki są dobre dla Twoich zębów

Niektórzy twierdzą, że owoce cytrusowe są złe dla zdrowia zębów, ale należy zauważyć, że nie wszystkie cytrusy są szkodliwe dla Twoich zębów. Większość owoców ma wysoką zawartość kwasu, więc jedna pomarańcza na lunch nie jest niebezpieczna. Jednak spożywanie zbyt dużej ilości cytrusów może spowodować trwałe uszkodzenie zębów, ponieważ mogą one zmiękczyć szkliwo i spowodować ubytki. Więc podczas gdy ważne jest, aby ograniczyć spożycie cytrusów, istnieją pewne sposoby, które nadal mogą przynieść korzyści dla zdrowia jamy ustnej poprzez włączenie ich do swojej diety.

Orzechy są świetnym źródłem wapnia i witaminy D

Jest wiele korzyści z jedzenia orzechów dla zębów. Są one pełne wapnia i witaminy D oraz są doskonałym źródłem wielu innych ważnych składników odżywczych. Migdały i orzechy brazylijskie są szczególnie dobrym źródłem tych składników odżywczych, a także wielu witamin i minerałów, w tym magnezu i kwasu foliowego. Dodatkowo są świetnym źródłem błonnika i są dobrym źródłem zarówno witaminy D, jak i wapnia – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu perfectbeautypmu.pl.

Whole foods

Pośród najważniejszych grup żywności, które należy włączyć do zdrowej diety, są owoce i warzywa. Te pokarmy są bogate w witaminy i minerały, które wspierają zęby. Unikaj również słodkich przekąsek, takich jak chipsy i słodycze, które mają tendencję do dłuższego przylegania do zębów. Unikaj przetworzonych i szybkich opcji żywnościowych, które często mają dużo dodanego cukru. Z kolei całe ziarna dostarczają organizmowi potrzebnych witamin i minerałów.

Przeczytaj:  Dieta na budowanie masy mięśniowej - od czego zacząć?

Przetworzone mięsa pomagają w remineralizacji

Wiele osób uważa, że usuwanie rtęci z zębów pomaga w remineralizacji, ale niekoniecznie jest to prawda. Proces ten w rzeczywistości pomaga macierzy szkieletowej. Na szczęście istnieją sposoby na usprawnienie tego procesu bez usuwania rtęci. Możesz również wzmocnić szkliwo swoich zębów żując gumę bez cukru. Ale główne pytanie brzmi: czy ten proces pomaga w remineralizacji? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Seler służy jako szczoteczka do zębów

Wiele osób nie pomyślało o selerze jako o świetnej zdrowej przekąsce, ale to warzywo jest świetnym sposobem na utrzymanie białego uśmiechu i zdrowych dziąseł. Zawartość błonnika w selerze, który jest dobrym źródłem witamin A i C, działa jak naturalna szczoteczka do zębów, zeskrobując cząstki jedzenia z zębów. Stymuluje on również produkcję śliny, która jest naturalnym środkiem czyszczącym zęby. Dodatkowo, żucie selera pomaga utrzymać świeży oddech!

Sugerowane napoje zmniejszają próchnicę zębów

Picie słodkich napojów nie jest dobre dla Twoich zębów i unikanie ich jest wysoce zalecane. Należy jednak pić te napoje z umiarem. Niezbędne są również regularne badania stomatologiczne i konsekwentna higiena jamy ustnej. Środki te pomogą Ci zapobiec próchnicy i zapewnią, że dbasz o zdrowie jamy ustnej. Poniżej wymieniono kilka sposobów na ograniczenie spożycia napojów zawierających cukier. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Jaki jest najlepszy sposób na zmniejszenie spożycia napojów słodzonych?

Podobne:

Udostępnij